جایگاه زنان در سینمای ایران چیست؟

0
898
به دوستان خود بگویید!
Share

شبکه های اجتماعی

5,320دوستداردوست شو
97دنبال کنندهدنبال کن
587دنبال کنندهدنبال کن
730مشترکمشترک شو

مقاله‌ها

ژورنالها

اگر زنان در سینما فعالیت نمی کردند آیا سینمای ایران باز هم به حیات خویش ادامه می داد؟ آیا زنان تنها به صرف هنرپیشه بودن و بازی جلوی دوربین در تاریخ سینمای ایران اهمیت داشته اند یا جایگاهشان و اهمیتشان ورای بازی جلوی دوربین هست؟ اینها سوالاتی هستند که در اینجا به دور از بحث های ملال آور تئوریک سعی در پاسخگویی دارم. البته اذعان دارم که پرداختن به تاریخ مبسوط جایگاه زنان در حوصله ی یک سخنرانی کوتاه نیست. این تنها گزیده ای است که به نقش زنان در سینمای ایران می پردازد.
داستان زنان در سینمای ایران مانند یک فیلم بلند هست. یک فیلم به مانند داستانهای هزار و یک شب که هزار و یک قصه دارد. قصه های پر از لذت، پر از شادی، سرشار از ناکامی و رنج و موفقیت؛ تو در تو و پیچیده و در هم تنیده و همه به هم وابسته و پیوسته؛ مانند یک فیلم بلند. قصه گوی این داستانها شهرزادهای قصه گوی سینمای ایران بوده اند. این مختصرروایت برگزیده ای از این زنان است. وبینار این ماه به نقش زنان در سینمای قبل از انقلاب می پردازد و وبینار ماه آینده به سینمای پس از انقلاب.

این سخنرانی در چهارچوب وبینارهای ماهانه انجمن آزادی اندیشه و با همکاری ایران آکادمیا صورت می گیرد. این وبینارها بطور ثابت آخرین یکشنبه هر ماه میلادی برگزار می شوند.

سخنرانی: «جایگاه زنان در سینمای ایران چیست؟» 

سخنران: خاطره شیبانی

روز: جمعه ٢٥ فوریه ٢٠١٨

ساعت:  ١٩:٠٠الی٢١:٣٠

به دوستان خود بگویید!
Share

نظر شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید